Category Archives: Kalendář událostí
Seminář Moderní technika při lovu zvěře
Fakulta Lesnická a dřevařská ČZU v Praze, Svět myslivosti a Ministerstvo zemědělství ČR
pořádají
Seminář Moderní technika při lovu zvěře: Termovize, noktovizory. Od teorie k praxi
Školní lesní podnik v Kostelci nad Černými lesy, Náměstí Smiřických 1, Kostelec nad Černými lesy
Účast na seminář je zdarma
Registrace na e-mailu mysliveckyseminar@fld.czu.cz s uvedením jména, bydliště a tel. kontaktu
Více informací: 775 262 365
52. národní sokolnické setkání, Opočno
Klub sokolníků a Českomoravská myslivecká jednota si Vás dovolují pozvat na mezinárodní sokolnické setkání v Opočně.
Program
Středa 9. října 2019- 12:00 – Mistrovství sokolovitých dravců ve stoupavém letu o putovní pohár předsedy Klubu sokolníků ČMMJ
- 16:00 – 23:00 – Registrace účastníků setkání v Kodymově národním domě na náměstí
- 20:00 – Informační schůze vedoucích loveckých skupin a organizačního výboru v Kodymově národním domě na náměst
- 8:00 – 9:00 Registrace účastníků setkání v Kodymově národním domě na náměstí
- 10:00 – Zahájení setkání a sokolnických lovů na nádvoří zámku v Opočně
- 10:30 – Odjezd do honiteb, lovy
- 19:00 – Výřad na nádvoří zámku
- 10:00 – Nástup na nádvoří zámku a odjezd do honiteb, lovy
- 19:00 – Výřad na nádvoří zámku
- 20:00 – Společenský večer (Kodymův dům)
- 9:00 – Nástup na nádvoří zámku
- 10:00 – Ukázky výcviku dravců pro veřejnost na Vodětínském kopci
- 11:00 – Odjezd do honiteb, lovy
- 19:00 – Výřad a slavnostní zakončení na nádvoří zámku
Dny otevřených dveří v Arboretu Kostelec nad Černými lesy
Den lesní techniky Hradec Králové
Den lesní techniky 2019 a Festival Dřeva
Kdy? sobota 12. 10. 2019 od 10.00 do 16.00 hodin
Kde? V městských lesích Hradce Králové
Stanoviště s technikou a doprovodným programem jsou rozmístěny po trase od skladu palivového dříví (za psím útulkem v Malšovicích) k bufetu U Vlka.
Doprava
POZOR!!!
Vážení návštěvníci, během akce Den lesní techniky bude linka MHD č. 9 zajištěna velkokapacitními kloubovými autobusy a v čase od 9.00 do 17.00 hodin budou všechny spoje zajíždět až na zastávku LESNÍ HŘBITOV (nebudou končit na zastávce MALŠOVICE – U STŘELNICE). Volte, prosím, autobusovou dopravu!
Parkování automobily bude návštěvníkům umožněno na plochách viz mapka. Na těchto plochách bude vybírán parkovací poplatek 50 Kč.
Technika a ukázky prací v lese
- Řezání na pásové pile
- Harvestor a vyvářecí souprava
- Drtič klestu
- Štípačka palivového dřeva
- Výroba kolíků a mulčovací kůry
- Štěpkování
- Lesní orba a úprava půdy
- Grejdr na stavbu a údržbu lesních cest
- Arboristika
- Soustřeďování dříví vyvážecí soupravou
- Vyklizování dříví koňským potahem
- Speciální lesní kolový traktor a další lesní traktory
- Moderní motorové pily
- Práce odvozní soupravy
- Simulátor práce v harvestoru
- A další …
- Ukázky kovářských dovedností - SPŠ, SOŠ a SOU, Hradec Králové
- Řezbářské práce motorovou pilou
- Sokolnictví, rybářství a myslivost
- Myslivecké kynologie
- Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti
- Ústav pro hospodářskou úpravu lesů
- Včelařství a ochutnávka medu
- Hasičská technika
- Aktivity pro děti
- A další
- TIMBERSPORTS® CZECH CUP HRADEC KRÁLOVÉ 2019, soutěž dřevorubců o Pohár Lesů ČR - začátek v 11.30 hodin
- Řezbáři motorovou pilou
- Prezentace výrobků ze dřeva
- Aktivity pro děti
- A další
Lesnický den na zámku Ohrada
Kde jinde oslavit práci lesníků než v muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství na loveckém zámku Ohrada?
Na sobotu 19. října 2019 od 9 do 17 hodin je připraven program pro celou rodinu. Přiblíží činnost lesníků při udržování a zvelebování lesů. Těšit se můžete na promítání lesnických filmů, ukázky lesní pedagogiky, ukázky výroby dřeváků, dřevěných koryt, výroby šindelů, ručního opracování dřeva nebo dřevosochání. Program Lesnického dne obohatí DŘEVORUBECKÁ SHOW za účasti vícemistra světa Martina Komárka, která proběhne od 11 a od 14 hodin. Součástí programu bude prezentace firem STIHL (motorové pily), HULTAFORS (švédské sekery), MANATECH (lesnické stroje, štípačky dřeva).
Čeká vás také výstava historických pil od české firmy RINCO doplněná o unikátní exponáty ze sbírky Národního zemědělského muzea. V souvislosti s účastí pana Radana Bernackého, spoluautora knihy Motorová pila a její historie, si návštěvníci mohou knihu jak zakoupit, tak i nechat podepsat. Celodenní program oživí kapela Kůrovci. Pro děti jsou připraveny tvořivé výtvarné dílny.
Návštěvníci si mohou prohlédnout expozice muzea, výstavu Příroda v ilustraci – Barbora Janů i novou výstavu Lýkožrout smrkový – pohroma lesa.