Ukaž, co pro tebe znamená les!

Lesy, naše obecné blaho – to je ústřední téma mezinárodní umělecké soutěže, do které se mohou zapojit všechny děti z Evropy ve věku od 5 do 19 let. Soutěž vyhlašuje organizace FAO (Food and Agriculture Organization of the United Nations) u příležitosti Evropského týdne lesů 2017. Děti v ní  vyjádří, co si myslí o evropských lesích a jejich mnoha výhodách a sdílet svou tvorbu s ostatními v Evropě. Zdařilá díla se mohou dostat až na říjnovou výstavu Evropského týdne lesů ve Varšavě nebo na speciální kalendář vydaný k této příležitosti.

Informace o soutěži:

Soutěžící jsou rozděleni do tří kategorií – 5-8 let, 9-12 let a 13-19 let.

Jak se mám zúčastnit?

Kresby a malby mohou být vytvořeny rukou i digitálně. Můžeš použít pero, pastelky, tužky nebo pastely i olejové, akrylové i vodové barvy. Pro přihlášení do soutěže dílo naskenuj nebo vyfotografuj a ve formátu JPEG ho přilož ho k přihlašovacímu formuláři, který najdeš zde.

Do kdy se  mohu přihlásit?

Termín pro přihlášení do soutěže je 31. 7. 2017.

Jaké jsou ceny?

Vítězové a další vybraní budou oznámeni na webové stránce Evropského týdne lesů během Evropského týdne lesů, 9. – 13. 10. 2017. Díla budou také vystavena na výstavě ve Varšavě během Evropského týdne lesů a vytištěna v kalendáři Evropského týdne lesů. Vítězové a další vybraní získají výtisk kalendáře. Vítězové navíc získají diplom.

Leták k soutěži v angličtine.

Další informace o Evropském týdnu lesů a plné znění pravidel jsou zde.

Zdroj: http://www.lesnipedagogika.cz

redakčně upraveno

Ilustrační foto: 123 RF https://cz.123rf.com/profile_yuriisokolov