Týden lesů letos ve znamení dřeva

Po roce se opět hlásí o slovo již tradiční akce Týden lesů. Ačkoliv oficiálně se tato celorepubliková  oslava  letos koná od 8. do 12. května, na řadu zajímavých soutěží a exkurzí se mohou děti i dospělí těšit po celý květen.  Letos se Týden lesů nese ve znamení dřeva. Téma totiž zní: Dřevo je cesta k rovnováze na Zemi.

Týden lesů 2017 pořádají v rámci lesní pedagogiky organizace zabývající se správou lesních majetků, hospodařením v lesích či lesnickou osvětou a lesnické školy po celé České republice.

Během Týdne lesů mají lidé šanci navštívit les spolu s lesníky a porozumět jejich práci a zákonitostem hospodaření v lesním ekosystému.  Například v Praze se spolu s žáky pražských škol vypraví lesní pedagogové do Kunratického a Klánovického lesa a do Chuchelského háje. V sobotu 13. května od 13 do 17 hodin se program uskuteční v zookoutku v Malé Chuchli.

Více informací: http://www.lhmp.cz/eko/2017/04/11/tyden-lesu-2017-podesate-se-vydame-do-lesa-s-lesnikem/

Staň se lesníkem a vyhraj skvělé ceny! Takto lákají organizátoři žáky základních škol, kteří mohou v rámci Týdne lesů soutěžit a po celý květen posílat fotografie nebo videa. O výherci v každé kategorii (1. a 2. stupeň ZŠ) rozhodne počet „lajků“ na Facebooku. Třetího vítěze vybere porota podle svého uvážení napříč kategoriemi, nehledě na počty lajků. Veškeré podrobnosti najdete zde: http://www.lesnipedagogika.cz/cz/prehled-akci/tyden-lesu-2017/soutez-k-tydnu-lesu-2017

Plno nevšedních zážitků spojených s přírodou slibují také organizátoři Lesnického dne v Hejnicích, který je naplánován na 13. května. Děti se mohou těšit na zážitkovou trasu plnou úkolů, ukázku přibližování dřeva koněm, sokolnictví a projížďky na koni.

Také Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. se jako každý rok přidává k Týdnu lesů a pro děti z mateřské školy připravil exkurzi, při níž se malí návštěvníci dozvědí, jak vypadají pod mikroskopem škůdci lesa, zkusí si spočítat letokruhy a změřit výšku a šířku stromu, zasadí si svůj vlastní stromek a zasoutěží si.

Podrobnosti k Týdnu lesů jsou k dispozici na stránkách Lesní pedagogiky: http://www.lesnipedagogika.cz/

Ilustrační foto: 123 RF Autorské právo: https://cz.123rf.com/profile_mizina