Tag Archives: SdruA?enA� lesnA�ch A?kolkaA�A?

Školkaři: Sadebního materiálu bylo na jaře dost

Zástupci Sdružení lesních školkařů České republiky reagovali na tiskovou zprávu Ministerstva zemědělství, podle níž jedním z důvodů, které vedly k odvolání generálního ředitele státního podniku Lesy ČR,  bylo nezajištění sadby, proto nyní není možné obnovovat vytěžené lesy. "Sdružení lesních školkařů ČR, z.s. považuje za významné sdělit, že sadebního materiálu pro obnovu lesních porostů byl na jaře 2018 dostatek a celkově nabídka překročila poptávku (letos i vlivem omezování obnovních projektů v souvislosti s nepříznivým vývojem počasí)," uvádějí školkaři. 

Vyjádření Sdružení lesních školkařů ČR, z.s. k aktuálnímu stavu v českém lesnictví

Jestliže si pěstitelé sadebního materiálu lesních dřevin mysleli, že byl rok 2017 pro jejich podnikání ten nejhorší, tak se s největší pravděpodobností mýlili. Dle aktuálního vývoje totiž nelze očekávat žádné zlepšení a naopak se naplňují nejčernější scénáře, což v následujícím roce ještě více prohloubí krizi lesního školkařství.

Školkaři: Stav je kritický, poptávka po sadebním materiálu výrazně klesla

  Díky výraznému poklesu poptávky po sadebním materiálu lesních dřevin v letošním roce předpokládají lesní školkaři obrovské finanční ztráty, které ohrožují samotnou existenci jejich podnikání. Bude likvidován geneticky hodnotný sadební materiál v desítkách milionů kusů a škody se vyšplhají ke stovkám milionů korun!