Tag Archives: preventivnA� opatA�enA�

Brdští lesníci společně spustili „kruhovou obranu Brd“ před kůrovcem

Spolupráce, kterou inicioval největší vlastník, Vojenské lesy a statky ČR, má v současnosti spíše preventivní charakter, protože situace v brdských lesích je ve srovnání s jinými regiony stabilizovaná.

Státní veterinární správa zahájila informační kampaň cílenou na řidiče

Státní veterinární správa (SVS) spustila informační kampaň cílenou především na dálkové řidiče. Jejím úkolem je snížit riziko šíření afrického moru prasat. Veterinární inspektoři po celé České republice především v blízkosti hlavních silničních tahů postupně rozlepí 750 infomačních plakátů se sdělením v šesti jazycích. Plakáty informují o rizicích šíření této nákazy potravinami za přispění člověka. Náklady na výrobu a distribuci informačních letáků se pohybují v řádu desítek tisíc Kč.

Nový portál o africkém moru prasat sdružuje důležité informace pro myslivce i veřejnost

Všechny aktuální informace o zákeřné nemoci, která nyní decimuje divoká prasata na Zlínsku, přináší nový webový portál Africkymorprasat.cz. Portál je projektem časopisu Svět myslivosti a partnerem stránek je Státní veterinární správa. Projekt vznikl jako reakce na výskyt afrického moru prasat v České republice. Záměrem tvůrců portálu je přinášet na jednom místě aktuální a potřebné komplexní informace, které mohou napomoci zabránit šíření této nebezpečné nákazy.