Tag Archives: pA�stovA?nA� lesa

Významné osobnosti získaly Cenu ředitele KRNAP. Mimo jiné také za přínos pro krkonošské lesy

Při v pořadí osmém předávání Cen ředitele Správy KRNAP se laureáty stala šestice význačných osobností, které přispěly k rozvoji Krkonoš a povědomí o našich horách. Jsou jimi lesník Antonín Jurásek (na snímku), historik Miloslav Bartoš, bývalý náčelník Horské služby Krkonoše Jiří Dunka, pedagog Aleš Suk a bývalí členové Horské služby Jan Messner a Štefan Spusta, in memoriam.

Vyjádření Sdružení lesních školkařů ČR, z.s. k aktuálnímu stavu v českém lesnictví

Jestliže si pěstitelé sadebního materiálu lesních dřevin mysleli, že byl rok 2017 pro jejich podnikání ten nejhorší, tak se s největší pravděpodobností mýlili. Dle aktuálního vývoje totiž nelze očekávat žádné zlepšení a naopak se naplňují nejčernější scénáře, což v následujícím roce ještě více prohloubí krizi lesního školkařství.

Lesy plní řadu důležitých funkcí. K jejich zachování přispívá i věda.

Strnady – 29. 9. 2016 – Jak předcházet stresům ze sucha, chřadnutí a rozpadu smrkových porostů, které dřeviny jsou vhodné pro zalesňování, jaké jsou aspekty přirozené obnovy smrkového lesa ve vyšších polohách? Na tyto a další palčivé otázky, související s měnícími se podmínkami prostředí, se snaží odpovědět současný lesnický výzkum.