Oslavy lesa na Floře: Zábavné hry pro malé i velké

Lesníci Olomouckého kraje i tento rok připravují pro obyvatele města Olomouce a okolí úžasný den plný zajímavostí, her a prožitků, pořádaný v rámci Dne stromů. Tento rok je mottem „Dřevo je cesta k rovnováze na zemi!“ Cílem je zábavnou formou poukázat na všechny požitky, které „zelené plíce modré planety Země“ lidem poskytují. Již 7. ročník této veřejností oblíbené akce se uskuteční, stejně jako v předešlých letech, poblíž restaurace Fontána v Rudolfově aleji, v olomouckých Smetanových sadech.

Oproti minulým ročníkům se však Oslavy lesa na Floře neuskuteční v rámci Podzimních zahradnických trhů, nýbrž již 23. září 2017 od 11 do 17 hodin.

Na akci pořádané pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a primátora města Olomouce si návštěvníci budou moci vyzkoušet kvízy a hry s lesnickou tématikou.
K vidění bude umělecké řezbářství, výroba dřevěných soch za pomoci motorové pily, živá zvířata, vystoupení sokolníků a další. Bude možné vyzkoušet si rýžování
drahokamů, stavbu domu ze dřeva nebo ověřit své znalosti o dřevinách, rostlinách a lesní zvěři. Slyšet bude myslivecké trubače a pohodovou dixielandovou kapelu.
Vstup je zdarma. Program je připraven pro všechny generace.

V průběhu dne se několikrát uskuteční losování o ceny, kterého se mohou zúčastnit návštěvníci, kteří
úspěšně zvládnou jednoduché úkoly na některých z více než 20 připravených stanovišť. Jednou z nových atrakcí bude FOTOKOUTEK na lesnické téma. Rovněž
bude možné získat výroční turistickou známku KČT. Nepropásněte příležitost absolvovat procházku „lesem v parku“ za doprovodu odborníků, kteří vědí jak správně pečovat o les.

Více: https://lesycr.cz/detail-akce/oslavy-lesa-flore