Vzdělávání

Dobrodružné pátrání po jeřábovi Filipovi provede návštěvníky přírodou Ralska

Vojenské lesy a statky (VLS) ve čtvrtek 8. listopadu slavnostně otevřou dobrodružnou mobilní stezku Ralskem, která seznámí návštěvníky s unikátní přírodou této severočeské lokality, jejími zajímavostmi, historií i se vzácnými živočichy a rostlinami, jež se zde vyskytují.

Lesnický výzkum na Týdnu vědy a techniky v Národním zemědělském muzeu

V týdnu od 6. do 11. listopadu mají malí i dospělí příznivci vědy možnost navštívit oblíbený festival Týden vědy a techniky také v hlavní výstavní budově Národního zemědělského muzea v Praze na Letné. Připraveny jsou přednášky, prezentace výzkumných ústavů ze zemědělského resortu, filmové projekce či kurz vaření. To vše s ústředním mottem „100 let české zemědělské vědy a techniky“. Nedílnou součástí je mezinárodní agrárně-historická konference Agrarian History Conference Prague 2018.

Vojenské lesy a statky zvou děti a studenty do soutěže YPEF 2018

Možnost zúčastnit se letošního ročníku YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v evropských lesích)  již tradičně nabídnou dětem Vojenské lesy a statky na všech svých lesnických divizích, karlovarští lesníci VLS dokonce dvakrát. 

Noc vědců láká na molekulární kuchyni nebo nanokouzelnickou šou

Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné zve všechny zvídavé duše k ojedinělým zážitkům. V pátek 6. října od 18 do 24 hodin mohou návštěvníci nahlédnout pod pokličku vědy a výzkumu. A to doslova, protože součástí akce s názvem Noc vědců, bude také molekulární kuchyně, prezentace brambor, jako zdravé zeleniny nebo přednáška o výhodách naklíčených luštěnin. Chybět nebudou ani nejrůznější soutěže pro děti a dospělé. Tématem letošního ročníku Noci vědců je Mobilita. Jak se toto téma prolíná jednotlivými vědními obory, včetně lesnictví, ukáží prezentace výzkumných ústavů, zřizovaných Ministerstvem zemědělství.

Ukaž, co pro tebe znamená les!

Lesy, naše obecné blaho - to je ústřední téma mezinárodní umělecké soutěže, do které se mohou zapojit všechny děti z Evropy ve věku od 5 do 19 let. Soutěž vyhlašuje organizace FAO (Food and Agriculture Organization of the United Nations) u příležitosti Evropského týdne lesů 2017. Děti v ní  vyjádří, co si myslí o evropských lesích a jejich mnoha výhodách a sdílet svou tvorbu s ostatními v Evropě. Zdařilá díla se mohou dostat až na říjnovou výstavu Evropského týdne lesů ve Varšavě nebo na speciální kalendář vydaný k této příležitosti.