Národní kolo souteže YPEF 2015 má své vítěze

ypefJako jeden z hlavních partnerů akce si organizace PEFC ČR dovoluje Vás informovat, že ve dnech 29. – 30. dubna 2015 proběhlo v Kostelci nad Černými lesy v prostorách FLD ČZU v Praze národní kolo soutěže YPEF.

YPEF (Young People in European Forest) „Mladí lidé v evropských lesích“ je znalostní soutěž zaměřena na žáky a studenty všech základních a středních škol. Cílem této soutěže, která má své kořeny u polských lesníků, je zlepšit povědomí zejména mládeže, ale i celé společnosti, o významu lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době. Jedná se o mezinárodní soutěž, do které jsou aktivně zapojeny lesnické instituce z cca 10 zemí Evropy. Národním koordinátorem soutěže je v ČR Česká lesnická společnost, na realizaci soutěže se podílí řada partnerů. Organizace PEFC ČR se zapojila formou sponzoringu, mimo jiné i užitečnými hmotnými dary pro účastníky regionálních kol a národního kola, výherci si od nás také odnesli pěkné ceny.

Soutěž se skládá z postupných „rozřazovacích“ kol, kdy vítězové místních kol postupují do regionálního kola a následně se vítězná družstva z regionálních kol utkají v národním kole. Vítěz národního kola pak postupuje do mezinárodního kola. Mezinárodní kolo pro rok 2015 se bude konat v Rumunsku.

Výsledky národního kola 5. ročníku mezinárodní soutěže YPEF:

Kategorie mladší žáci 13-15 let

1. místo ZŠ Edvarda Beneše Lysice, členové týmu:
Michaela Ryzí, Jakub Pavelka, Anna Nekoušová

Kategorie starší žáci 16-20 let

1. místo ČLA Trutnov, členové týmu:

Karolína Hušková, Vojtěch Hladík, František Buben

Družstvo z ČLA Trutnov se stalo absolutním vítězem národního kola a postupuje do mezinárodního kola, které se uskuteční 21. – 25. 9. 2015 v Brasově v Rumunsku. GRATULUJEME!

Zdroj: http://www.pefc.cz, 6. května 2015