Místní kola YPEF úspěšně proběhla

ypefV průběhu února úspěšně a s velkým ohlasem proběhla místní kola mezinárodní soutěže YPEF (Mladí lidé v evropských lesích), které je Česká lesnická společnost národním koordinátorem. Podrobné informace o soutěži a jejím průběhu, včetně fotografií, jsou k dispozici na samostatném webu: www.ypef.cz.

Místní kola proběhla celkem na 19 různých místech rovnoměrně rozmístěných po celé ČR. Zúčastnilo se jich celkem cca 400 žáků základních a studentů všech druhů středních škol, kteří soutěžili celkem ve 130 družstev. V Brně již proběhlo i regionální kola, v ostatních regionech budou regionální kola probíhat v průběhu března a dubna.

29. – 30. dubna pak proběhne v Kostelci nad Černými lesy národní kolo, kde budou mezi sebou soutěžit vítězové regionálních kol. Vítězné družstvo národního kola bude vysláno na mezinárodní kolo, které letos proběhne v Rumunsku.

Z ohlasů účastníků vybíráme:

„Naši kluci se už moc těší na účast v regionálním kole.“  Mgr. Věra Helceletová, Biskupské Gymnázium Brno

„Děckám se u vás moc líbilo, příští rok se chtějí účastnit znovu. Mě se líbila příjemná atmosféra na programu pro učitelky pod vedením vašeho lesního pedagoga Tomáše Kunce.“ Ing. Romana Havlásková, ZŠ Komenského Kuřim

„Mnohokrát děkuji za pořádání této skvělé soutěže. Prověřování znalostí, dovedností i zručnosti v oblasti významu lesa je pro žáky velmi motivující. Nejen, že se na ni připravovali, ale i velmi těšili. Byli jsme spokojeni s celkovou organizací a to jak v kole místním, tak regionálním. I atmosféra, která po dobu soutěže panovala, byla příjemná. Rozhodně se velmi rádi zúčastníme příštího ročníku.“ Kamila Sobotková ZŠ nám. Republiky Znojmo

Zdroj: www.cesles.cz, 13. března 2015