Ministerstvo zemědělství proplatí Zlínskému kraji výdaje za údržbu elektrických ohradníků

Výdaje ve výši 331.988 korun proplatí Zlínskému kraji Ministerstvo zemědělství za udržování provozu elektrických ohradníků. Je to jen část výdajů, které kraj zaplatil v době vyhlášení stavu nebezpečí, související s africkým morem prasat. Stav nebezpečí platil od 31. července do 30. srpna 2017.

„Je to jen část výdajů, které kraj zaplatil v měsících září, říjen a listopad 2017 za udržování ohradníků. Žádosti o proplacení dalších výdajů budou následovat,“ řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který v kraji vyhlásil v souladu s krizovým zákonem stav nebezpečí a posléze nařídil kontrolu funkčnosti nainstalovaných elektrických ohradníků. Dalších 1,8 milionů korun bylo krajem investováno na zakoupení odchytových klecí. „Tuto částku budeme také žádat po Ministerstvu zemědělství,“ doplnil hejtman.

Od 30. srpna 2017 veškerá opatření na území Zlínského kraje řídí Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Zlínský kraj podle zákona č. 166/1999 Sb., o veterinární péči prostřednictvím mimořádných veterinárních opatření. V souladu s nařízeným mimořádným veterinárním opatřením Zlínský kraj i nadále zajišťuje provoz dříve vybudovaných elektrických ohradníků a je připraven pomáhat státní veterinární správě a ministerstvu zemědělství zvládat africký mor prasat.

Další informace:
Renata Janečková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz