Lesnický semafor – nová lesnická on-line hra

Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem právě spustil novou lesnickou on-line hru Lesnický semafor aneb Komu dáš v lese červenou. Hráči mají poznat, kdo do lesa patří a kteří lidé naopak lesu škodí a do lesa nepatří.

Hra je určena široké veřejnosti. Svoje znalosti o lidech, kteří v lese pracují, si v ní mohou prohloubit zejména žáci základních škol, ale vzhledem k její jednoduchosti a intuitivnosti ovládání hru hravě zvládnou i předškoláci. Lesnický semafor je možné hrát ve školách s celou třídou na interaktivní tabuli!

Hru najdete na www.mezistromy.cz.

Pojďte tedy vyzkoušet, zda poznáte rozdíl mezi profesionálem dřevorubcem a zlodějem dřeva, který v lese nemá co pohledávat. Myslíte si, že kočí s koněm patří do lesa? Dáte jim červenou nebo zelenou? Stačí jen spustit hru a hrát.

V blízké době bude zprovozněna i anglická verze Lesnického semaforu. Z didaktických obrázků ilustrátorky Zdeňky Zítové bude připraven také nástěnný kalendář Koho můžeš potkat v lese 2015.

Podrobné informace o těchto a dalších chystaných dílech/akcích najdete na facebookových stránkách lesní pedagogiky www.facebook.com/lesnipedagogika. Staňte se naším fanouškem a buďte v obraze – lesní pedagogiky.

banner-lesnicky-semafor

Na webu www.mezistromy.cz najdete také naši osvědčenou a oblíbenou hru Lesníkův učeň, pokud jste ji ještě nezkoušeli.

Věříme, že se Vám nová lesnická on-line hra bude líbit.

Zdroj: www.mezistromy.cz, 6. července 2014