Lesní školky končit nemusí. Poslanci schválili novelu zákona

Poslanci schválili novelu zákona o dětských skupinách, která pomůže zabránit rušení lesních mateřských školek. Podle ní se lesní školky ani další zařízení pro předškoláky nebudou muset registrovat jako dětská skupina a plnit tak hygienické předpisy, které by vzhledem ke svému charakteru školy v přírodě nezvládly.

Předlohu podpořilo 117 ze 166 přítomných poslanců napříč stranami s výjimkou komunistů. Předlohu ještě musí schválit Senát a podepsat prezident.

Podle dnes platného znění zákona o dětské skupině by měli provozovatelé lesních školek a dalších zařízení pro předškolní děti splnit přísné hygienické požadavky. O správnosti tohoto předpisu se diskutovalo už loni na podzim. Nakonec byl přes odpor kritiků sněmovnou schválen o pouhý jeden hlas, když poslanci přehlasovali veto prezidenta Miloše Zemana.

„Mnoho organizací, které pravidelně pečují o děti, si může oddechnout a opět se naplno věnovat své práci. Těší mne, že poslanci dokáží naplnit daný slib, a děkuji těm, kteří tomu věnovali nemalé úsilí. Věřím, že v Senátu již vše proběhne bez problémů, a novela tak brzy vzejde v platnost,“ okomentovala přijetí zákona Tereza Valkounová z Asociace lesních mateřských škol pro iDnes.

Zdroj: www.ekolist.cz, 8. dubna 2015