Myslivecké slavnosti svatého Eustacha Křivoklát 2018

8.9.2018

Ve starobylém hradu uprostřed dávných loveckých revírů českých knížat a králů, kolébce české myslivosti a místě, kde se rodila česká státnost, se již počtvrté setkají stoupenci odkazu kulturního dědictví myslivosti, lesníci, příznivci lovecké hudby, umění, ctitelé jedinečné přírody Křivoklátska, historie a milovníci nevšedních zážitků.

Sobota 8. září 2018

Rámcový program
9.00 zahájení na nádvoří hradu Křivoklátu

Festival lovecké hudby, patron Tomáš Czernin, senátor Parlamentu ČR
Festival filmů o myslivosti a ochraně přírody, patron Václav Chaloupek, senátor Parlamentu ČR
Lovecká jízda vedená Václavem Chaloupkou, čtyřnásobným vítězem Velké pardubické

Den přírody a myslivosti – slavnost s průřezem mysliveckých činností – kynologie, sokolnictví, vábení, trofeje, myslivecké tradice, vypravení lovecké skupiny, svatohubertská mše, koncert laureátů festivalu, lesní pedagogika a dětské soutěže v tvůrčí dílně, výstavy díla medailéra a šperkaře R. Provazníka, dřevořezeb P. Třísky, fotografií a maleb s tématikou zvěře a přírody, laserová střelnice, trenažér chytání ryb, tematické propagační a prodejní stánky, další program včetně možnosti prohlídky hradních expozic.

Záštita: ministr zemědělství

Hlavní partneři: Lesní správa Lány, příspěvková organizace Kanceláře prezidenta republiky, Lesy České republiky, s. p.

Partner: Vojenské lesy a statky České republiky, s. p.

Mediální partneři: Svět myslivosti a Lesnická práce

Pořádá: NPÚ – správa hradu Křivoklát a Společnost hájovny Křiniště, z. s., ve spolupráci s Lesy České republiky, s. p., prostřednictvím LS Křivoklát a LS Lužná, Městysem Křivoklát, Fakultou lesnickou a dřevařskou České zemědělské univerzity v Praze a Střední lesnickou školou a Středním odborným učilištěm Křivoklát.