Film O lese a vodě získal další ocenění

Krátkometrážní film O lese a vodě, který pro Správu Krkonošského národního parku v loňském roce natočil kameraman Libor Špaček (http://www.escapetonature.eu/) získal cenu PRIX JURY na 18. národním festivalu turistických filmů Tour Region Film 2012 v Karlových Varech.

Patnáctiminutový poetický snímek O lese a vodě natočila dvojice tvůrců Libor Špaček a Petra Doležalová. Film přibližuje krásu krkonošských lesů a význam vody pro celou přírodu. Propojení záběrů krajiny, vodního prostředí a živočichů žijících kolem vody a v lese zdůrazňuje vzájemnou provázanost a křehkost celého ekosystému. Způsob zachycení hor a jejich života nabízí divákovi nový pohled na výjimečnost národního parku.

Snímek soutěžil v konkurenci 150 filmů a spotů a 66 multimediálních prezentací. Z našeho regionu porotu zaujal také klip Zkus Kuks, který můžete zkusit najít zde: http://www.revitalizacekuks.cz/kuks-a-okoli/

Film O lese a vodě vznikl v rámci projektu Jedny hory, jedny lesy, který je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

Zhlédnout jej můžete zde: http://www.youtube.com/watch?v=JF-xK403XXs

Zdroj: http://www.krnap.cz/, 9. října 2012