Čas a pokrok se nedá zastavit ani v myslivosti aneb Začne se ještě blýskat na lepší časy?

K napsání této úvahy mne přivedlo několik osobních zkušeností z mého mysliveckého života a shodou okolností i zkušenosti mých přátel a kamarádů.

To, že se tyto zkušenosti v podstatě úplně shodují, mě jen utvrdilo v tom, že moje postřehy nejsou náhodné a rád bych se s vámi o ně podělil. Předpokládám, že se nejeden “zelený” kolega najde v mém článku tak, jak kdyby ho sám napsal.

Každý jistě ví, nebo si to myslí, jak by správné provozování myslivosti a vše s tím spojené mělo vypadat, ale realita je mnohdy úplně jiná. Neustále slyším z okolí: „Tenkrát to bylo jiný, tady jsme nastříleli zajíců a bažantů. Dneska tu nic není a lepší už to nebude.“ Tyto a podobné věty směřované snad na všechnu lovnou zvěř a její úbytek samozřejmě vyjma predátorů a dravců jsou na denním pořádku. Vedou se více či méně chytré diskuze, nejlépe v chládku dobře klimatizované hospůdky s dobrým pivem.

To že je něco spatně, nebo je to horší než dříve, ví v podstatě každý, ale co s tím jde, nebo mohlo by se dělat, tam už nápady docházejí. Jaký to má důvod? Více zde

Zdroj: www.myslivost.cz, 30. září 2012