Nové stránky SVOL mají za cíl obrátit pozornost veřejnosti k lesům

Kouzlo lesa – pro příští generace

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL) zahajuje kampaň „Kouzlo lesa – pro příští generace“. „České lesy sužuje dlouhodobé sucho a kůrovcová kalamita. Bez lesů nebude voda a bez vody nebude les. Můžeme přijít až o milion hektarů lesů. Vlastníci lesů potřebují urychlenou finanční, odbytovou a legislativní pomoc od státu,“ upozorňuje SVOL. Prostřednictvím nových webových stránek chce obrátit pozornost veřejnosti k lesům a probudit v ní zájem o jejich budoucnost.

Kampaň navazuje na petici SVOL „Zdravé a prosperující lesy pro příští generace“, kterou podepsalo vloni na podzim více než šestnáct tisíc lidí. „Hlavním komunikačním kanálem budou on-line media a sociální sítě, abychom oslovili co největší množství lidí, upozornili je na alarmující fakta a vyzvali je k pomoci vlastníkům lesů,“ upřesňuje tajemnice SVOL Marie Růžková s tím, že kampaň byla spuštěna 10. června a potrvá do konce měsíce října. Symbolicky již 5. června, který je zároveň Světovým dnem životního prostředí a Mezinárodním dnem ptačího zpěvu, byl spuštěn nový web www.kouzlolesa.cz.

Kromě článků mapujících situaci v lesích na něm návštěvníci najdou články o práci lesníků, tipy na výlety do lesů (které ještě existují), rozhovory s vlastníky lesů, ale i známými osobnostmi, aktuální vývoj houbařské sezóny, tipy na rukodělné výrobky z lesních materiálů, recepty apod.

„Rádi bychom obrátili pozornost veřejnosti k lesům a probudili v nich zájem o jejich budoucnost.  Bez pomoci státu nebudou moci vlastníci lesů kalamitu zvládnout a budou nuceni lesy prodávat.  Je to snad záměr? Na fakt, že v lesích tiká ekologická bomba upozorňujeme už od roku 2015. Nyní je rok 2019 a stát přesto nekoná,“ uvádí předseda sdružení František Kučera.

Více informací k projektu na http://www.svol.cz 

http://www.kouzlolesa.cz

Podle TZ SVOL, red.