Noc vědců, 5. října – Sto let české vědy ve stoletém Národním zemědělském muzeu

Přijďte experimentovat a poznat vědu na vlastní oči. V pátek 5. října se koná na řadě míst v celé České republice již tradiční Noc vědců. Stejně jako loni, i tentokrát nezůstane pozadu ani Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. a přivítá malé i velké návštěvníky spolu s dalšími resortními organizacemi v Národním zemědělském muzeu na pražské Letné.

Výzkumné ústavy, jejichž zřizovatelem je Ministerstvo zemědělství, zájemcům poutavým způsobem přiblíží zemědělské vědy a výzkum, včetně jejich aktérů za posledních 100 let. I letos na návštěvníky čekají experimenty, workshopy, přednášky, komentované prohlídky, soutěže, ochutnávky a mnoho dalšího.

Přednáškový blok výzkumných ústavů se zaměří na nové objevy, výzkumy a posuny v zemědělských vědách včetně potravinářství. Tématem interaktivní prezentace VÚLHM je 100 let migrace organismů: proměny světa v posledních 100 letech, světa v pohybu, světa, v němž jedním z důsledků změn klimatu, ale i světového obchodu a cestování, je migrace organismů. Přednáška VÚLHM na téma Posledních 100 let ve vztahu stromů a hmyzu začíná v 19 hodin v Objevovně.

Noc vědců v Národním zemědělském muzeu potrvá od 17:00 do 22:00.

Aktuální program najdete na stánkách NZM: https://www.nzm.cz/akce/noc-vedcu1

Ilustrační foto: archiv VÚLHM