Dobrovolníci o víkendu vyčistí Jizerské hory

Společnost pro Jizerské hory pořádá o víkendu 21.  22. října tradiční akci Ukliďme Jizerky. Vždy dvakrát za rok pomáhají dobrovolníci uklidit celé hory. Pravidelně tak stovky lidí nasbírají velké množství odpadků, které zanechali neukáznění návštěvníci podél cest, nebo odhalí černé skládky v horách.

„Pro dobrovolníky vždy zajišťujeme vybavení pytli na odpadky a rukavicemi, dále drobné občerstvení a malou odměnu. Nasbírané odpadky mohou dobrovolníci zanechat kdekoliv u cesty a nahlásit nám jejich polohu, my už zajistíme jejich svoz a likvidaci,“ uvádějí organizátoři ze Společnosti pro Jizerské hory.

A zapojit se může každý, komu příroda není lhostejná. Pomůcky na úklid si může vyzvednout v infocentrech v Jablonci, Liberci, Tanvaldu, Bedřichově a navíc je rádi rozdají dobrovolníci o víkendech přímo na horách (na parkovišti na Jizerce, v Bedřichove u Stadionu, u Kapličky na Hraběticích).

„Až už budete mít odpadků tolik, že je neunesete, odložte je prosím u cesty a jejich polohu nám nahlaste na mail bednarova@projizerky.org nebo na telefonní číslo 734 206 747,“ informují organizátoři na svých stránkách http://www.projizerky.cz/

Ilustrační foto: 123 RF Autorské právo: https://cz.123rf.com/profile_adam88x