Kalendář událostí

51. Sokolnické setkání Opočno 2018

Evropsky významná sokolnická akce Ranní nástupy účastníků s dravci a večerní výřady ulovené zvěře na nádvoří státního zámku Opočno. Ukázky výcviku pro veřejnost. Lovecké fanfáry. Veškeré informace na webu pořadatele Klubu sokolníků ČMMJ.

Oslavy lesa na Flóře aneb „Lesy v Olomouckém kraji jsou lesy pro lidi“

Lesníci připravili v sobotu 6. října 2018 od 11 do 17 hodin úžasný den plný zajímavostí, her a prožitků. Tentokrát pod mottem „Les je ochránce vod!“ Už osmý ročník se stejně jako v předešlých letech uskuteční v okolí restaurace Fontána na Rudolfově aleji ve Smetanových sadech v rámci podzimních zahradnických trhů na olomouckém výstavišti.

Na akci pořádané pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a primátora města Olomouce si malí i velcí vyzkouší kvízy a hry s lesnickou tématikou. Zjistí, jakou zodpovědnost mají lesníci a vlastníci lesa. Dozvědí se, kde se daří dubu a buku, kde naopak jedli nebo smrku, a proč přibývá listnatých dřevin. Zjistí, že kácením stromů začíná obnova nového lesa. Uvidí přibližování dříví lanovkou, práci uměleckého řezbáře a živá zvířata. Vyzkouší si složit dům ze dřeva, rýžovat drahokamy, odhadnou a následně změří výšku stromu, ověří si znalosti o dřevinách, rostlinách a lesní zvěři. Uslyší myslivecké trubače a pohodovou dixielandovou kapelu. Vstup je zdarma.

Program je připraven pro všechny generace. Během dne se budou několikrát losovat ceny. Může je získat ten, kdo zvládne jednoduché úkoly na některých z více než dvaceti připravených stanovišť. A odnést si může i výroční turistickou známku Klubu českých turistů.

Pozvánka a další informace

XI. Evropská myslivecká pouť Sv. Huberta

Dub nad Moravou, poutní chrám Očišťování Panny Marie 
10.00  hrají Březovjané
10.15   myslivecké signály
10.30  Svatohubertská mše, celebruje biskup Zdenek Wasserbauer
11.30   pasování na myslivce
12.00  oběd
13.00     soutěž o nejlepší evropský guláš
14.00  ukázka vábení jelnů

Den lesní techniky

Zakroužkujte si 13. 10. 2018 v kalendáři! V polovině října se bude opět konat tradiční Den lesní techniky. Těšit se můžete na ukázky lesní techniky a práce s ní, ořezy stromů, sokolnictví, práci s koňmi nebo loveckými psy, řezbářské a kovářské dovednosti, prezentaci lesnických firem a organizací. Především ale nahlédnete pod pokličku lesnickému řemeslu, dozvíte se mnohé o hospodaření v lesích, o péči o dřeviny a zvěř a ti soutěživí z Vás i drobné věcné dárky.
Chybět nebude ani bohaté občerstvení a aktivity pro děti. http://www.mestske-lesy.cz/aktuality/den-lesni-techniky-2018.html

Podzimní dny otevřených dveří v arboretu FLD v Kostelci nad Černými lesy

Dny otevřených dveří arboretu Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity se budou konat o víkendu 13. a 14. října 2018 od 9 do 17 hodin. Každou celou hodinu je možné jít na  prohlídku s průvodcem od chaty Pravdomila Svobody. Vstup zdarma, občerstvení zajištěno, zaparkovat lze přímo u arboreta. K arboretu se lze přiblížit pomocí PID do zastávky Kostelec n. Č. l. Truba (bus č. 660) nebo Kostelec n. Č. l. Trativody či nám. (bus č. 381 a 387). Kromě hlavního vchodu dostupného přes statek Hošť bude otevřena i spodní brána u rybníka. Téměř až k němu vede žlutá turistická značka z černokosteleckého náměstí. mapa